Kurs Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

9.12.2019

Pierwsza pomoc przedmedyczna polega na rozeznaniu sytuacji i określeniu, kto wymaga opieki i działań w pierwszej kolejności. Nie zawsze jest to osoba, która najgłośniej krzyczy, a czasami ta, która jest nieprzytomna. Jak rozpoznać stan rannych, na co zwracać uwagę, czy i kiedy można poruszyć np. ofiarę wypadku samochodowego?

Taką wiedzę można zdobyć na kursie praktycznym. Informacje zebrane podczas oceny sytuacji i przekazane dyspozytorowi pogotowia są na wagę złota. Na miejsce wypadku zostanie wysłana odpowiednia liczba karetek. Zespół, który przyjedzie, będzie miał przygotowany niezbędny sprzęt.

Umiejętności zdobyte na kursie spowodują, że będziemy wiedzieli, jak zachować się, gdy ktoś w naszym otoczeniu straci przytomność. Dzięki praktycznym szkoleniom sami będziemy czuli się bezpieczniej. Wiele prostych zabiegów, które zmniejszają skutki wypadku, może także wykonać sama osoba poszkodowana, ale przytomna. Warunek jest jeden. Trzeba posiadać wyćwiczone na kursie umiejętności praktyczne.

Cena 159 zł

Kurs trwa 8 godzin dydaktycznych.

Zapisy trwają do 04.01.2020

Zapraszamy do seketariatu szkoły ul. Obotrycka 11 :)