Harmonogram egzaminów zawodowych w sesji CZERWIEC 2023r.

Harmonogram Egzamin zawodowy

4.5.2023

Szanowni Państwo!

Słuchacze, którzy złożyli deklarację na egzamin zawodowy odbywający się w sesji CZERWIEC 2023 prosimy o zapoznanie się z harmonogramem egzaminów oraz z wytycznymi dotyczącymi przystąpienia do egzaminu zawodowego.

Egzamin zawodowy jest obowiązkowy tzn. aby ukończyć szkołę należy przystąpić do egzaminu zawodowego (zgodnie z rozporządzeniem MEN osoba, która nie przystąpi nie może ukończyć szkoły).

Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie:- z etapu pisemnego - co najmniej  50% punktów możliwych do uzyskania;- z etapu praktycznego - co najmniej  75% punktów możliwych do uzyskania;

Po zdaniu egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia świadectwo kwalifikacji oraz dyplom uprawniający do wykonywania zawodu (który jest ważny ze świadectwem ukończenia szkoły policealnej w danym zawodzie).

Dodatkowo przypominamy, iż należy przybyć do szkoły 30 minut przed planowanym egzaminem, posiadać dowód osobisty oraz czarny długopis.